06.06.2024
Засідання методичної секції викладачів географії

06.06.2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти відбулося засідання методичної секції викладачів географії на тему «Мій рідний край».

 

Розглянуті наступні теми:

1.  «Ключова мета вивчення історико - культурних та природних об'єктів рідного краю». Доповідач Медвідь Галина Ярославівна, викладач географії Перемишлянського професійного ліцею.

2.  «Гастрономічна Україна». Доповідач Малащук Галина Михайлівна, викладач географії Рава-Руського професійного ліцею.

3.  «Використання краєзнавчого принципу навчання на уроках географії. Цікава Львівщина». Доповідач Гараміта Оксана Йосифівна, викладач географії Державного навчального закладу «Львівський професійний ліцей залізничного транспорту».

4.  «Україноцентричний підхід при викладанні географії». Доповідач Плечій Ростислава Михайлівна, викладач географії Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 8 м. Стрий».

 

Мета засідання

Віртуальна подорож рідним краєм. Збагачення знань про свій рідний край, які необхідні для розуміння його історії, культури, побуту, традицій та звичаїв населення, що проживає на території досліджуваного регіону, бережливого ставлення до рідної природи. Вивчення не лише об'єктів, але й законодавчої бази щодо збереження історико-культурної спадщини та природного середовища, складання туристичних маршрутів при вивченні рідного краю, а також вивчення основних кулінарних традицій регіонів України, де феномен української кухні полягає в тому, що вона має регіональне різноманіття, через те, що наші землі довгий час були частинами різних держав і перебували під впливом різних народностей, тому культурні особливості регіонів формувалися окремо один від одного. Україноцентричний підхід у викладанні географії передбачає акцент на Україні, її природних умовах, ресурсах, економіці, соціально-культурних особливостях, історичному розвитку в контексті глобальних процесів, а також внесок українських вчених у розвиток науки географії. Такий підхід дозволяє учням глибше зрозуміти особливості своєї країни, формувати національну свідомість та патріотизм, а також розуміти місце України у світі.

Львівщина - цікава і унікальна. Тут давня історія, чудові ландшафти, цікаві природні об'єкти та архітектура.